ПЕРШІ В УКРАЇНІ

ПЕРШІ В УКРАЇНІ
ПЕРШІ В УКРАЇНІ

Компінія ІНТЕРТЕХІНВЕСТ продала першу в Україні оновлену німецьку дискову борону LEMKEN RUBIN 10.

Машина була поставлена в господарство ФГ «Козубівське», що на Полтавщині навесні нинішнього року. Цьому передувала низка виробничих випробувань на різних агрофонах, із якими вона, навіть не зважаючи на перезволожений весняний ґрунт, відмінно впоралася.

По-справжньому «бойове хрещення» в господарстві ця борона пройшла під час обробітку поля, на якому потрібно було виконувати дискування ґрунту на глибину 15 см. Після налаштування агрегату професіоналами сервіснї служби компанії ІНТЕРТЕХІНВЕСТ, як і варто було очікувати, для RUBIN 10 — це випробування не стало проблемою. «Налаштування глибини обробітку відбувається гідравлічно безпосередньо з кабіни трактора й займає лічені хвилини. Далі вже — справа техніки, і розповідати тут практично немає чого. Все було зроблено швидко, якісно, і без зайвих рухів», — не приховує свого захоплення керівник господарства. 

Саме на цьому самому «важкому» полі також вдалося побачити в роботі штригельну борінку, яку опційно встановлюють перед першим рядом дисків. «Просте й, на перший погляд, не потрібне технічне рішення. Я із самого початку був проти її встановлення на знарядді. Ну, не розумів я її ефективності — особливо на дисковому агрегаті. Але менеджер компанії ІНТЕРТЕХІНВЕСТ, Олександр Марьян, яким було реалізовано борону у господарство, настоював на установці цієї опції.  І, чесно кажучи, він не збрехав. Після того, як я побачив цю борінку в дії, я не те що оцінив ефективність її роботи — в моїй голові кардинально змінилося бачення стосовно використання штригельних борінок. Їхню роботу важко описати словами — це потрібно бачити: яка б не була кількість пожнивних решток, якби вони не були розподілені поверхнею поля, штригельна борінка їх рівномірно розсунула, диски — загорнули… І все — маємо рівномірно розподілену, якісно перемішану з ґрунтом солому, яка за здійснення подальших технологічних операцій не стане на заваді ані робочим органам сільгоспзнарядь, ані майбутньому посіву. Сьогодні я навіть рекомендую встановлення штригелів перед дисками», — говорить керівник. 

Наступним моментом було випробування борони на виконанні передвисівного обробітку ґрунту. Цьогоріч так склалася ситуація, що в господарстві не встигали провести передвисівний обробіток наявними в них культиваторами. Тому було прийнято рішення застосувати RUBIN 10, тим більше, що його технічні можливості дають змогу це робити. 

«Попри те, що на агрегаті встановлено диски великого діаметра, який становить 645 мм, мінімально можлива глибина обробітку ґрунту без утворення «шиферу» в нижньому обробленому горизонті становить 7 см. Я б сказав, що це навіть ідеальна глибина для передвисівного обробітку під кукурудзу. Крім того, якщо наявні в нашому господарстві культиватори працюють на швидкості 7-8 км/год, то Rubin 10 — на швидкості 15 км/год. До того ж вона має у своїй конструкції вирівнювальні планки та здвоєні прикочувальні котки, які якісно вирівнюють поле та створюють ідеальні умови для подальшого висівання та проростання насіння. Крім того, конструкція машини унеможливлює утворення так званих звально-розвальних гребенів між сусідніми проходами, що в поєднанні із системою паралельного водіння трактора дає змогу отримати ідеально рівне поле», — розповідає про переваги в роботі придбаної новинки керівник господарства. 

У якості лущильника агрегат поки не випробовували, проте, враховуючи якісне виконання передвисівного обробітку ґрунту, в господарстві не сумніваються і в цій можливості агрегату. «За високу транспортну швидкість агрегату та габаритні розміри виробникові — окреме спасибі. В нас був випадок, коли під час переїздів між полями трактор із дисками зупинила нова поліція (на нових машинах, з новими рулетками) і відразу кинулись перевіряти ширину машини, мовляв, «у вас тут не габрит». Ви б тільки бачили їхні вражено-здивовані обличчя після того, як вони переміряли машину і виявилось, що жодних правил ми не порушуємо», — із задоволенням пригадує цю ситуацію керівник господарства. 

Попри невелику кількість виконаних робіт та незначний на робіток машини, у ФГ «Козубівське» не мають жодних сумнівів щодо подальших можливостей та ефективності дискового знаряддя RUBIN 10. Своєю чергою, відмінні результати виконаної роботи та широкі можливості його застосування вказують на те, що нова дискова борона від LEMKEN має широкі перспективи на українському ринку. Та окремо, господарством було відзначено сервісну службу компанії ІНТЕРТЕХІНВЕСТ, яка на професіному рівні, швидко, ввела агрегат в експлуатацію, та провела навчання з користування дисковою бороною.